Біль

Консультация

Якщо сильний біль у задньому проході, коли ходити в туалет по- великому, що робити? Бувають після дефекаціі мінімум крові, після сильного болю. Нормально ли это?

Ответы врачей

врач kateri
Врач

Здравствуйте, Галина

Швидше за все, у вас є проблеми з гемороїдальними вузлами.
Вам необхідно звернутися до проктолога для огляду усіх внутрішніх і зовнішніх гемороїдальних вузлів. Лікар огляне вузли, призначить обстеження і виходячи з міри занедбаності вузлів вам призначить комплексне лікування, спрямоване на зміцнення стінки посудин (таблетовані препарати) і протизапальні ректальні свічки. Якщо ж запущена стадія вузлів, то показано оперативне лікування, за умови, що медикаментозне лікування не допомагає.
Похід до проктолога не тягніть, оскільки гемороїдальні вузли можуть ускладнитися кровотечею, тромбозом, свіщами, утиском самих вузлів, а це вже може закінчитися оперативним шляхом.
Самолікуванням не займайтеся, оскільки зазвичай це призводить до ускладнень. Дуже важливо у вашому випадку дотримуватися дієти і стежити за м'якістю стулу, адже запори є головною причиною появи гемороїдальних вузлів.
Будьте здорові!