Чешуться ручки и ножки у ребенка, 5 лет

Консультация

Доброго дня. Турбує питання висипу на кінцівках дитини. Стикнулись з даною проблемою у червні місяці. На пальчиках з зовнішньої сторони хдрібні пухирці, схожі на водяні, є поодинокі більші пухирці із вмістом рідини. (контакту з рослиною борщівник не було )Викликає дуже сильний свербіж. Більше на тілі нікде немає висипу.дерматолог поставила діагноз контактна алергія. призначила мазь гідрокортизон, сироп едем . Цілий тиждень я дитину лікувала за даною схемою, свербіж проходив та знову повертався, потім все різко стало погіршуватися, ручки і ножки жахливо свербіли, нічого не допомагало, пальчики підпухли та затверділи- в результаті забрала швидка із набряком квінке. У виписці лікар вказала діагноз : Гостра алергічна реакція по типу набряку квінке. У лікарні вводили реосорбілакт, супрастін та преднізолон внутрівенно. робили очисні клізми. У місцях де був висип шкіра вся злізла та згодом відновилася. Через декілька тижнів знов зявляється висип (цього разу висип був незначний )та свербіж.. до госпіталізації не дійшло, лікувалися протиалергічними таблетками, мазями та ентеросгелем. Пройшли курс магнезії на печінку.Менше ніж 2 тижні після лікування знову сверблять ручки і ножки і зявляється характерний висип. Глистів не виявлено, консультувалися у алерголога, здали Імуноглобулін Е загальний (результат 84). Ніхто не може нам допомогти . Підкажіть, будь ласка, куди ще можна звернутися і де шукати причину проблеми. Нормально ли это?

Ответы врачей

врач katyalushkova
Врач

Здравствуйте, Юля

По результатам анализа на иммуноглобулин Е можно заподозрить аллергическию природу болезни так как результат положительный ( норма для вашего возраста до 60). Важно исключить все виды аллергенов как контактные так и пищевые. Нужно пересмотреть рацион питания ребенка и убрать продукты, которые могут вызвать аллергию: шоколад и др. сладости, цитрусовые, сладкие напитки, красные ягоды и яблоки, помидоры. Также нужно прекратить контракт с домашними животными, убрать ковры, избавиться от плесени ( если она есть), если сыпь больше на ладонях, то сменить мыло и другие средства гигиены, убрать игрушки сомнительного качества.